Heroina za bitcoiny

schumer

Demokratyczny senator Charles Schumer wezwał władze federalne do rozprawienia się z rynkiem narkotyków,  który funkcjonuje w Internecie na zasadzie wymiany towaru na niedawno powstałą, sieciową kryptowalutę. Środkiem wymiany jest Bitcoin – całkowicie zdecentralizowany e-pieniądz stworzony w roku 2009 przez Satoshi Nakamoto.

W ostatnich tygodniach Bitcoin gwałtownie drożeje,  jego wartość wzrosła z ułamka dolara do 29 dolarów w dniu dzisiejszym (kurs w kantorze Mt. Gox). W polskim Bitomacie kurs sięga w tym momencie 90 zł.

Na niedzielnej konferencji prasowej senator Schumer informował o transakcjach na heroinę, kokainę i amfetaminę dokonywanych przez użytkowników, którzy przelewają należności bez posługiwania się swoimi danymi osobowymi.

Pojawienie się informacji o spożytkowaniu Bitcoina jako środka wymiany w nielegalnym obrocie środkami odurzającymi wyraźne skorelowane jest z jego obserwowaną w tym samym czasie erupcją cenową.

Bitcoin przekazywany jest pomiędzy użytkownikami w zdecentralizowanej sieci P2P. Emitowany jest losowo na komputerach użytkowników sieci, którzy włączają u siebie opcję generowania waluty. Algorytm kryptowaluty określa maksymalną ilość jednostek Bitcoin na 21 milionów. Zdaniem zwolenników tej sieci, zabezpiecza to system przed inflacją.

Na zdjęciu: Charles Schumer na paradzie homoseksualistów w Nowym Jorku (2007), fot.: David Shankbone, źródło: Wikipedia

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>