DB, PL i P3 zarejestrowały komitet wyborczy

rejestracja

Przedstawiciele Demokracji Bezpośredniej i Partii Libertariańskiej zarejestrowali dziś w Państwowej Komisji Wyborczej komitet wyborczy.

Porozumienie DB, PL i Partii Piratów (P3) startuje z list DB w zaplanowanych na 25 maja wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wnioskodawcy bezpośrednio po rejestracji rozpoczęli zbiórkę niezbędnych do wyborczego startu podpisów.

Zebranie ich wymaganej ilości (po 10 tysięcy w okregu wyborczym, w minimum 7 z nich) to duże przedsięwzięcie dla wszystkich uczestników porozumienia. Wszystkie trzy partie to gracze na polskiej scenie politycznej nowi, ciągle budujący własne struktury.

Partia Piratów działa od końca roku 2007, po jej wykreśleniu z ewidencji ponownie rejestrowała się w roku 2013. Demokracja Bezpośrednia rejestrowała się rok wcześniej. Partia Libertariańska czeka na rozpatrzenie wniosku złożonego w styczniu.

Pierwsze miejsca na listach wyborczych porozumienia obsadzone zostały w zakończonych w ubiegłym tygodniu prawyborach. PL wygrała w 6 z trzynastu okręgów wyborczych, DB i P3 w jednym. W pozostałych 5 okręgach zwyciężyli kandydaci niezależni.

Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Kawalec i Artur Lorek z Demokracji Bezposredniej oraz Szymon Sypniewicz z Partii Libertariańskiej.

Loading Facebook Comments ...

2 razy skomentowano DB, PL i P3 zarejestrowały komitet wyborczy

  1. May I simply say what a relief to find somebody that truly understands what they are discussing
    over the internet. You certainly understand how to bring a problem to
    light and make it important. More and more people have to look at this and understand this side of
    your story. I was surprised you’re not more popular since you most
    certainly have the gift.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>